Rīkojies!

Rīkojies!

Tiešsaistes resursi:Tikšanās ar darba devēju

 

I.  Jūsu “digitālā identitāte” var palīdzēt Jums atrast darbu

Kas ir digitālā identitāte? Vai esat kādreiz ierakstījuši savu vārdu Google meklētājprogrammā? Ja esat rakstījuši komentārus diskusiju grupā, wiki vai blogā un parakstījušies ar savu vārdu, Jūs iespējams atradīsiet dažus ierakstus, kas atspoguļo Jūsu veiktās aktivitātes inernetā. Ja Jums ir izveidots profils sociālajos tīklos, piemēram, draugiem.lv, Facebook, Twitter vai Linkedin, tad šī  informācija būs atrodama Google ierakstu augšgalī. Arī darba devējiem, iestādēm un uzņēmumiem ir “digitālā identitāte”. Informāciju par Jūs interesējošo iestādi vai uzņēmumu atradīsiet tā mājas lapā, iespējams arī sociālajos tīklos Facebook, Linkedin u.c. Ja darba piedāvājums un potenciālā darba vieta Jūs interesē, varat pieteikties, aizsūtot savu CV.

Jūsu nākamais darba devējs darīs to pašu. Izlasījis Jūsu CV, viņš noteikti centīsies par Jums uzzināt vairāk. Tas ir pirmais iemesls, kāpēc Jums būtu jāparūpējas par savu “digitālo identitāti”. Bet tas vēl nav viss.  Pārdomātam CV un motivācijas  vēstulei  ir svarīga nozīme darba atrašanā, taču aizvien vairāk cilvēku atrod darbu, izmantojot sociālos tīklus.

II. Runas māksla

Visticamāk, ka ar potenciālo darba devēju sākotnēji sazināsities pa e-pastu vai izmantojot interneta vietnes, taču pienāks diena, kad Jums būs jāsatiekas ar darba devēju vai citiem cilvēkiem, kas iesaistīti atlases procedūrā. Tiekoties ar darba devēju, svarīga nozīme ir Jūsu runas prasmei. Daudzi slaveni cilvēki: aktieri, mākslinieki, politiķi prasmi uzstāties publikas priekšā apguva pakāpeniski. Ja doma par darba interviju liek Jums justies neērti, tad atcerieties, cik viegli un patīkami ir runāt ar draugiem par lietām, kuras pārzināt un kas Jums patīk. Pirms jebkuras uzstāšanās jāpārdomā, ko gribat pateikt, kā iekļausieties runai paredzētajā laikā, kas būs Jūsu klausītāji. Jūs varat prezentēt sevi divdesmit vārdos vai arī runāt, piemēram, veselu stundu par savu profesionālo dzīvi un pieredzi. Runas mākslā vingrinieties ģimenē un ar draugiem: jebkura neformālā situācija ir labs treniņš formālajai. Gatavojot runu, ir vērts pierakstīt katras daļas “atslēgas” vārdus. Viens no risinājumiem var būt arī PowerPoint prezentācija.

III. Gatavošanās intervijai

Intervija ir pēdējais solis, kas jāsper, lai iegūtu darbu, kuram esat pieteicies. Tagad ir laiks apskatīt visu informāciju, kuru esat savākuši par piedāvāto darbu, darba devēju, iestādi vai uzņēmumu. Ja vēl to neesat izdarījuši, izveidojiet mapi, ievietojiet tajā visu informāciju par piedāvāto darbu, nosūtīto CV un motivācijas vēstuli. Ja esat sazinājušies ar darba devēju, izmantojot interneta tīklu, saglabājiet arī šo saraksti. Apskatiet dažus ieteikumus, lai sagatavotos intervijai:

IV. Pārbaudes jautājumi

Dažas dienas pirms intervijas būtu ieteicams pārlasīt pārbaudes jautājumus. Lai neaizietu nepareizā datumā uz nepareizu iestādi vai uzņēmumu un neteiktu sekretārei, ka Jūs gribat satikt X kungu, kas izrādās ir konkurējošās iestādes vadītājs, ar kuru Jums jātiekas pēc dienas, apskatiet pārbaudes jautājumus. Labu veiksmi!

Pasniedzēju rokasgrāmata sniegs Jums nepieciešamo informāciju, lai varētu izmantot Tiešsaistes Nodarbinātības Rīku “Key competences for all“. Nodarbinātības Rīks paredzēts pieaugušo apmācībām, palīdzot apgūt prasmes, kas nepieciešamas nodarbinātībai un savas individuālās konkurētspējas uzlabošanai darba tirgū. Apmācībās izmantota inovatīva, IKT orientēta un lietotāja vajadzībām personalizēta apmācību metodika.


Management access
Toolkit access
Access to the Project Management
Access to Toolkit Management


SUPPORTED BY