Rīkojies! (Go for it)
Esam nonākuši Jūsu ceļojuma pēdējā posmā “Rīkojies!”. Šajā posmā Jums jau ir viss nepieciešamais, lai pieteiktos darbā:  CV, motivācijas vēstule, kā arī darba piedāvājumu saraksts, uz kuriem Jūs vēlētos atsaukties. Ja vēlaties uzzināt, kā reklamēt sevi potenciālajiem darba devējiem, tad šī nodaļa ir tieši Jums! Jūs atklāsiet, kā izmantot sociālos tīklus (Facebook, Twitter, Linkedin) jaunu kontaktu veidošanā profesionālā jomā. Ja Jūs domājat, ka Facebook nozīmē tikai “uzturēt sakarus ar draugiem”, tad Jūs redzat tikai Web 2.0 aisberga pašu augšējo daļu… Šajā nodaļā Jūs apgūsiet prasmes, kā sagatavoties darba intervijai. Ir būtiski zināt, kā gatavoties darba intervijai, kas jāievēro intervijas laikā un pēc tās.Ja uzskatāt, ka Jums jau ir zināšanas par to, kā satikties ar savu nākamo darba devēju, iegūt savu “sapņu” darbu, kā darboties WEB 2.0 platformā … varbūt tomēr šajā nodaļā atradīsiet kādu noderīgu padomu? Šajā nodaļā ir divas daļas:

Nodaļas mērķi

IKT prasmes:

Web 2.0 efektīva izmantošana

Personīgā attīstība:

  1. Gatavošanās intervijai
  2. Pašprezentēšanas prasmes
  3. Pašreklāma

A. Tiešsaistes resursi: Tikšanās ar darba devēju

Internetā Jūs varat atrast ieteikumus, kā efektīvāk izmantot sociālos tīklus, kuros jau esat reģistrējušies, un kā izmantot citus tīklus, par kuriem šobrīd vēl neko nezināt. Jūs varat atrast arī daudz vērtīgu padomu, kā sagatavoties darba intervijai un kā parādīt sevi intervijas laikā. Jums tiek piedāvātas dažu speciālo mājas lapu adreses, bet, ja vēlaties, varat meklēt papildus informāciju patstāvīgi.

B. Praktiskās nodarbības

Otrajā daļā Jūs atradīsiet praktiskus uzdevumus.

Dace Krauja
Kraujas kundze gribētu uzlabot savas zināšanas par Web 2.0 un iespējams viņai vajadzētu pārskatīt savu „digitālo identitāti”. Dace gatavojas darba intervijai, bet tomēr viņai vēl nepieciešama palīdzība.
Tagad Ju-su ka-rta!
Un kā ir ar Jums? Vai esat pārliecināti, ka tas, ko rakstāt sociālā tīklā Facebook, sniedz par Jums labu iespaidu no profesionālā viedokļa? Vai esat gatavi darba intervijai ar potenciālo darba devēju? Uzziniet vairāk, kā Jūs varat labāk sevi prezentēt.

Saite uz B daļu – Praktiskās nodarbības

IKT: Sociālie tīkli

Kopš tika izgudrots pirmais personālais dators, notiek ļoti strauja IKT attīstība. Viens no sasniegumiem ir sociālo tīklu izveide un attīstība. 90-to gadu sākumā tika izveidotas pirmās mājas lapas. To saturu veidoja profesionāļi, eksperti- zinātnieki, mārketinga speciālisti, kas reklamēja produktus un pakalpojumus. Bet kā ir šodien? Lielāko daļu satura, kas atrodams internetā, ir veidojuši ir cilvēki, kas nav profesionāļi IKT jomā. Ar Wiki, blogu, diskusiju grupu ieviešanu sākās sociālo tīklu attīstības pirmais posms, šobrīd aktuāli sociālie tīkli Web 2.0. Šodien ikviens internetā var izteikt savu viedokli, mācīties no citu pieredzes un dalīties savā pieredzē. Jūsu prasmes un kompetences redz ikviens, tai skaitā arī Jūsu nākamajais darba devējs!

Lai veiktu uzdevumus šajā daļā, Jums jāprot izmantot personālo datoru un efektīvi sērfot internetā. Ja Jums ir kaut neliela pieredze wiki, blogu izmantošanā un zināt web 2.0 darbības pamatprincipus, Jums būs vieglāk apgūt šo nodaļu. Ja Jūs tos nezināt, klikšķiniet šeit:

[Atklāj Web 2.0l]

Praktiskajās nodarbībās, veicot uzdevumus, Jūs uzlabosiet savas prasmes!

Pasniedzēju rokasgrāmata sniegs Jums nepieciešamo informāciju, lai varētu izmantot Tiešsaistes Nodarbinātības Rīku “Key competences for all“. Nodarbinātības Rīks paredzēts pieaugušo apmācībām, palīdzot apgūt prasmes, kas nepieciešamas nodarbinātībai un savas individuālās konkurētspējas uzlabošanai darba tirgū. Apmācībās izmantota inovatīva, IKT orientēta un lietotāja vajadzībām personalizēta apmācību metodika.


Management access
Toolkit access
Access to the Project Management
Access to Toolkit Management


SUPPORTED BY