Gatavojies!

Gatavojies!

Tiešsaistes resursi: Viss par pieteikšanos darbā!

I. Informācija internetā, kas Jums palīdzēs – soli pa solim!

Šajā daļā ir pieejamas saites uz speciālām mājas lapām, kurās atradīsiet labus padomus un ieteikumus, kā arī noderīgas adreses. Jūs varat iepazīties ar visām mājas lapām vai arī izvēlēties dažas atbilstoši savām vajadzībām. Un, protams, Jūs internetā varat patstāvīgi meklēt papildus informāciju.

II. Vispārējas vai konkrētas vadlīnijas?

Pirms Jūs sākat rakstīt visus nepieciešamos dokumentus, lai pieteiktos darbā izvēlētajā iestādē vai uzņēmumā, ir svarīgi izlasīt dažus vispārīgus ieteikumus. Ir laiks mainīt savu domāšanu – no “es meklēju darbu” uz “es atradīšu darbu”!

Ja Jūs esat kādā īpašā situācijā, piemēram, kādu laiku esat bijis bez darba, vai esat persona ar funkcionāliem traucējumiem, vai … , tad varat atrast noderīgu informāciju šeit:

Lai kādā situācijā Jūs arī nebūtu, noteikti noskaidrojiet, kādas ir iespējas saņemt atbalstu darba meklējumos valsts, reģiona un vietējā līmenī.

III. Informācija ir spēks!

Pirms pieteikšanās darbā Jūs varat savākt informāciju par piedāvājumiem, kas saistīti ar Jūsu izvēli. Šajā brīdī Jūs vēl nepiesakāt savu kanditatūru, bet meklējat informāciju par iestādēm un uzņēmumiem, kas piedāvā darbu, par darba apstākļiem, uzņēmuma darba stilu un, protams, algu. Katrai iestādei vai uzņēmumam ir mājas lapa, un ir ieteicams to izpētīt pirms pieteikšanās darbā. Darba meklētājs ir kā žurnālists – par katru darba piedāvājumu jāatrod atbildes uz šādiem jautājumiem: kas, ko, kad, kur, kāpēc un cik daudz!

Meklējot darba piedāvājumus…..

IV. Plānojiet savus meklējumus

Ir vairāki veidi, kā organizēt savus meklējumus un darbā pieteikšanos: Jūs varat atrast informāciju internetā un izvēlētas saites pievienot Interneta pārlūkprogrammas joslai „Mana izlase”, protams, darba piedāvājumus var izdrukāt un krāt mapē, vai arī datorā izveidot atsevišķu mapi katram darba piedāvājumam, kurā ievietosiet darba piedāvājumu, savu CV un pieteikuma vēstuli, kuru Jūs gatavojaties nosūtīt…

Bet varbūt labāk izveidot tabulu?

V. Jūsu CV = Jūsu pase

Jūsu CV (dzīves gājums) ir Jūsu pase darba intervijai! Lai arī šodienas apstākļos ir daudz vairāk iespēju sevi parādīt, reklamēt nekā agrāk (tās apskatīsim nākamajā nodaļā), taču CV arī šodien ir ļoti svarīgs! Ja iepriekš esat veikuši savu prasmju novērtēšanu, Jūs to varat izmantot, rakstot savu CV, iekļaujot tajā arī informāciju par izglītību un darba pieredzi.

Internetā pieejama interesanta informācija. Jūs varat sākt šeit::

Ir iespējams veidot savu CV tekstapstrādes lietotnē (MS Word), taču ir pieejamas speciālas mājas lapas, kas piedāvā īpašus “CV veidotājus”. Tās ir īpašas programmas, kurās  Jūs varat veidot savu CV tieši tīmeklī, saglabāt to savā datorā vai tiešsaistē. Gribat uzzināt vairāk?

Atcerieties: CV jāatbilst konkrētajam darba piedāvājumam. Ja arī lielākā daļa informācijas Jūsu CV atbilst jebkuram darba piedāvājumam, Jūs to varat nedaudz pārveidot un izcelt kādu īpašu profesionālo pieredzi vai īpašu apmācību, kas vairāk atbilst uzņēmuma vai iestādes specifikai, darba aprakstam vai darba apstākļiem….

Kad Jūsu CV ir gatavs, pārbaudiet to!

VI. Jūsu motivācijas vēstule = Jūsu reklāma

Šī ir Jūsu vienīgā iespēja reklamēt sevi potenciālajam darba devējam. Veltiet tam laiku un pārdomājiet, kā to izdarīt labi! Tagad ir laiks sīkāk apskatīt tos darba piedāvājumus, kurus Jūs izvēlējāties 2.posmā, un par katru piedāvājumu atrast atbildes uz šādiem jautājumiem: Kāpēc Jūs gribat pieteikties uz šo darbu? Kāpēc Jums patīk šis uzņēmums vai iestāde? Kādu devumu uzņēmumam varētu dot Jūsu prasmes un pieredze? Izlasījis Jūsu CV darba devējs gribēs vairāk izzināt, kā Jūs varētu sadarboties un tādēļ motivācijas vēstule palīdzēs un sniegs vajadzīgo informāciju.

Iespējams, ka tiksiet uzaicināts uz darba interviju.  Lai labāk sagatavotos darba intervijai, iesākām noskatīties darba interviju simulāciju videoierakstus.

Lai uzzinātu vairāk par motivācijas vēstules rakstīšanu, klikšķiniet šeit:

Pasniedzēju rokasgrāmata sniegs Jums nepieciešamo informāciju, lai varētu izmantot Tiešsaistes Nodarbinātības Rīku “Key competences for all“. Nodarbinātības Rīks paredzēts pieaugušo apmācībām, palīdzot apgūt prasmes, kas nepieciešamas nodarbinātībai un savas individuālās konkurētspējas uzlabošanai darba tirgū. Apmācībās izmantota inovatīva, IKT orientēta un lietotāja vajadzībām personalizēta apmācību metodika.


Management access
Toolkit access
Access to the Project Management
Access to Toolkit Management


SUPPORTED BY