Gatavojies!
(Get Ready for it)
Labdien! Šis ir Jūsu ceļojuma “ES meklēju darbu” otrais posms – “Gatavojies!” Jūs jau esat iepazinušies ar informāciju un palīdzējuši Kraujas kundzei izvēlēties darbu, kā arī apzinājuši savas vajadzības. Tagad Jums jāizlemj, kādu darbu vēlaties darīt. Uzsākot otro posmu, Jums jāizvēlas viens konkrēts darbs. Atcerieties, ka šo darbu jums piedāvās kāds noteikts darba devējs konkrētā iestādē, kurā ir izveidots savs darba stils.Ja Jūs gribat uzzināt, kā atrast īsto uzņēmumu vai iestādi, uzrakstīt pārliecinošu CV un pieteikuma vēstuli, neizlaidiet šo nodaļu.Ko darīt, ja Jūs interesē divi vai trīs darbi un tie visi varētu būt Jums piemēroti? Šajā gadījumā uzrakstiet pirmā darba nosaukumu un turpiniet apgūt šo nodaļu. Kad esat beiguši, uzrakstiet nākošo darbu uz jaunas lapas un atkārtoti izpildiet šīs nodaļas uzdevumus. Koncentrējieties uz vienu un tikai vienu darbu katrā reizē!Šajā nodaļā ir divas daļas:

Nodaļas mērķi:

IKT prasmes:

Uzlabot prasmes darbā ar tekstapstrādes, izklājlapu lietotnēm

Personīgā attīstība:

  1. Darba meklēšanas plānošana
  2. Darba piedāvājumu meklēšana
  3. CV rakstīšana
  4. Pieteikuma vēstules rakstīšana

A. Viss par pieteikšanos darbā

Šodien internetā var atrast daudz informācijas par to, kā meklēt darbu, izvēlēties darba devēju, rakstīt CV un pieteikuma vēstuli. Ir speciālas mājas lapas, kurās varat atrast daudz darba piedāvājumu atbilstoši Jūsu vēlmēm, kā arī ievietot savu CV. Pirms pieteikšanās darbā ieteicams savu darbību plānot un rīkoties mērķtiecīgi. Šajā nodaļā Jūs iemācīsities, kā to darīt.

B. Praktiskās nodarbības

Otrajā daļā Jūs atradīsiet praktiskus uzdevumus.

Dace Krauja
Kraujas kundze ir izvēlējusies dažus darba piedāvājumus, uzrakstījusi savu CV, kā arī pieteikuma vēstuli un nosūtījusi šos dokumentus vairākiem darba devējiem. Bet neviens nav atbildējis. Kāpēc? Iespējams, viņa ir pieļāvusi kļūdas …
Tagad Ju-su ka-rta!
Kad Kraujas kundzes problēmas ir atrisinātas, Jūs varat veikt uzdevumus atbilstoši savām vajadzībām! Mācoties no citu kļūdām, var ietaupīt laiku.

Saite uz B daļu – Praktiskās nodarbības

Esiet datorlietpratējs!

No 80-iem gadiem līdz mūsdienām personālo datoru izmantošana ir mainījusi darba organizāciju gandrīz katrā darba tirgus jomā. Ir gandrīz neiespējami strādāt, ja Jums nav zināšanu par populārākajām programmām: tekstapstrādes, izklājlapu un prezentāciju lietotnēm. Tekstapstrādes lietotne Microsoft Word un izklājlapu lietotne Microsoft Excel ir visvairāk izmantotās, bet ir arī daudz citu iespēju. Internetā var atrast daudz un dažādu programmu izmēģinājuma versijas un brīvpieejas programmas. Ir svarīgi iemācīties izmantot vairākas programmas, bet neuztraucieties, ja Jūs šobrīd protat darboties tikai ar vienu programmu, Jūs intuitīvi iemācīsieties izmantot arī citas! Veicot uzdevumus un vingrinoties, Jūs uzlabosiet savas datorprasmes!Ja Jūs uzskatāt, ka IKT prasmēs esat iesācējs, varat vingrināties šeit:

Pasniedzēju rokasgrāmata sniegs Jums nepieciešamo informāciju, lai varētu izmantot Tiešsaistes Nodarbinātības Rīku “Key competences for all“. Nodarbinātības Rīks paredzēts pieaugušo apmācībām, palīdzot apgūt prasmes, kas nepieciešamas nodarbinātībai un savas individuālās konkurētspējas uzlabošanai darba tirgū. Apmācībās izmantota inovatīva, IKT orientēta un lietotāja vajadzībām personalizēta apmācību metodika.


Management access
Toolkit access
Access to the Project Management
Access to Toolkit Management


SUPPORTED BY