Izvēlies!

Izvēlies!

Tiešsaistes resursi: Kas Jums jāzina par to, kā izvēlēties profesiju

Tiešsaistes resursi, kas palīdzēs Jums izvēlēties darbu, soli pa solim!

Šeit Jūs redzat saites uz speciālām mājas lapām, kurās atrodamā informācija var Jums palīdzēt! Sekojot šīm saitēm - dažreiz Jūs atradīsiet labus padomus, dažreiz vēl citas vērtīgas interneta adreses. Jūs varat apmeklēt visas mājas lapas vai izvēlēties dažas, kuras uzskatāt par noderīgām. Un, protams, internetā paši varat sameklēt papildus informāciju.

I. Uzzini vairāk par sevi!

Pirmais solis darba izvēlē ir sevis un savu prasmju izzināšana: šo soli sauc – prasmju novērtēšana.

Ja Jūs līdz šim vēl nekad neesat strādājis un nezināt, kādu profesiju izvēlēties, ja Jums jau ir darba pieredze kādā nozarē, bet esat nolēmis kaut ko mainīt un gribat izzināt citas iespējas, šī nodaļa ir domāta Jums. Lai arī sevis un savu prasmju izzināšanai varat izmantot tiešsaistes testu, mēs iesakām Jums izmantot profesionāļu palīdzību. Profesionāls padoms sniegs vairāk informācijas, jo lai noteiktu, kurš darbs Jums ir vispiemērotākais, tiks ņemta vērā Jūsu iepriekšējā profesionālā un arī cilvēciskā pieredze. Taču arī tūlīt varat izpildīt novērtējuma testu, turklāt vieglā un aizraujošā veidā!

Lai sāktu novērtējuma testu, klikšķiniet šeit!

II. Izpētiet visas iespējas…

Iespējams, ka pēc prasmju novērtējuma, saņemsiet garu sarakstu ar profesijām, kas atbilst Jūsu kompetencēm. Varbūt dažas vai pat daudzas no piedāvātajām profesijām Jums nebūt neliksies pievilcīgas. Taču, lai būtu laimīgs, ir jāmīl savs darbs! Ļoti iespējams, ka nākamajā profesijā Jums patiks vai nepatiks kaut kas, ko Jūs šobrīd vēl nemaz neapzināties!

Jūs varat arī izlasīt profesiju aprakstus:

Šādā veidā Jūs varat uzzināt to, ko vēl nezināt un iespējams mainīt savu viedokli par kādu darbu, kas līdz šim Jums nešķita interesants  …

Neaizmirstiet arī apskatīt “vispieprasītāko” profesiju sarakstu. Tā ir laba doma - kļūt par tās profesijas pārstāvi, kuru meklē firmas!

Šādā veidā Jūs varat iegūt informāciju un iespējams mainīt savu viedokli par kādu darbu, kas līdz šim Jums nešķita interesants…

III. Apmācība. Kāpēc ne?

Tagad Jums ir dažas idejas par savu nākotnes darbu. Taču atcerieties: dažiem darbiem ir nepieciešams iegūt profesionālo kvalifikāciju, citiem darbiem pietiks ar “viena gada apmācību”. Ja domājat, ka, lai kļūtu par izvēlētās profesijas pārstāvi, Jums nepieciešama apmācība, varat meklēt apmācības iespējami tuvāk Jūsu dzīvesvietai. Izpētiet, kāda ir mācību maksa un vai Jums nav iespējams saņemt atlaides, un maksāt mazāk! Atbalstu noteikti ir iespējams saņemt. Jums tikai jāuzzina, kur!

Klikšķiniet šeit, lai uzzinātu, kādu apmācību varat saņemt savā reģionā.

Klikšķiniet šeit, lai uzzinātu, kā pieteikties apmācībai, saņemt atlaides mācību maksai vai saņemt bezmaksas apmācību!

IV. Darba tirgus: Jūsu tiesības un pienākumi.

Iepriekš brīdināts ir iepriekš apbruņots: labāk ir zināt iepriekš, ko Jūs varat sagaidīt, uzsākot darbu. Cik ilgs ir pārbaudes laiks? Kas ir terminētais darba līgums? Vai Jūs varat turpināt saņemt valsts atbalstu? Kas notiek, ja Jūsu darbā Jums jāstrādā vakarā vai svētdienā?

Pasniedzēju rokasgrāmata sniegs Jums nepieciešamo informāciju, lai varētu izmantot Tiešsaistes Nodarbinātības Rīku “Key competences for all“. Nodarbinātības Rīks paredzēts pieaugušo apmācībām, palīdzot apgūt prasmes, kas nepieciešamas nodarbinātībai un savas individuālās konkurētspējas uzlabošanai darba tirgū. Apmācībās izmantota inovatīva, IKT orientēta un lietotāja vajadzībām personalizēta apmācību metodika.


Management access
Toolkit access
Access to the Project Management
Access to Toolkit Management


SUPPORTED BY