Izvēlies! (Choose it)
Labdien!Šis ir Jūsu ceļojuma “Es meklēju darbu” pirmais posms. Ja Jūs īsti nezināt, kādu profesiju izvēlēties, vai Jūs šaubāties par darba tirgus piedāvājuma atbilstību Jūsu prasmēm un izglītībai, šī nodaļa ir domāta Jums. Ja Jūs domājat, ka Jums nepieciešama apmācība, lai sagatavotos savam sapņu darbam, arī tad neizlaidiet šo nodaļu. Ja esat pārliecināts par savu izvēli, Jūs varat pāriet pie nākamās nodaļas “Gatavojies!”. Pirmajā nodaļā Jūs atradīsiet divas daļas:

Nodaļas mērķi:

IKT prasmes:

informācijas meklēšana internetā, pamatzināšanas par tekstapstrādes lietotni.

Personīgā attīstība:

  1. Prasmju novērtēšana
  2. Profesionālā orientācija / mērķtiecīga darba izvēle
  3. Ievirze apmācībā
  4. Ievads darba likumdošanā

A. Kas Jums jāzina par to, kā izvēlēties profesiju

Pirmajā daļā Jūs atradīsiet tiešsaistes informāciju par to, kā novērtēt savas prasmes, saņemt konsultāciju profesijas izvēlē, ieteikumus, kā mērķtiecīgi izvēlēties darbu vai apmācību, un informāciju par darba likumdošanu. Ir svarīgi zināt savas tiesības un pienākumus!

B. Praktiskās nodarbības

Dace Krauja Iedomājaties, ka Jūsu draudzenei nepieciešama palīdzība. Viņu sauc Dace Krauja, un viņa tāpat kā Jūs ir šī ceļojuma pirmajā posmā. Dace cenšas sameklēt darbu.
Tagad Ju-su ka-rta! Ja Jūs varat palīdzēt viņai, un mēs zinām, ka Jūs varat, tad Jūs spējat palīdzēt arī sev: kad būsiet palīdzējis viņai, Jūs sāksiet risināt arī savas problēmas.

Saite uz B daļu – Praktiskās nodarbības

IKT prasmes interneta laikmetā

Mūsdienās Internetam ir ļoti svarīga nozīme ikviena cilvēka ikdienas dzīvē. Tam ir vēl lielāka nozīme, kad Jūs meklējat darbu: lielākā daļa darba piedāvājumu ir atrodami internetā, īpašās tīmekļa vietnēs. Dažas no tām piedāvā iespēju augšupielādēt savu CV un tūkstošiem darba devēju var to izlasīt tiešsaistē. Turklāt internets var Jums palīdzēt veikt vairākas darbības, kuras Jūs gribētu izdarīt pirms darba meklēšanas, darba meklēšanas laikā vai pēc tam. Jūs gribat uzzināt vairāk par dažām profesijām? Sameklējiet informāciju internetā! Jūs gribat pārbaudīt, ar kādu autobusu var aizbraukt uz Valodu mācību centru? Sameklējiet informāciju internetā! Jūs gribat atrast Bērnu centru, kur pa dienu pieskatīs Jūsu bērnus? Arī to var uzzināt internetā! Lai to izdarītu, Jums jāprot darboties ar datoru, tekstapstrādes programmu un meklēt informāciju internetā. Ja Jums nepieciešams uzlabot šīs prasmes, noklikšk,iniet šeit. Arī veicot praktiskos uzdevumus, Jūs uzlabosiet savas datorprasmes.

Pasniedzēju rokasgrāmata sniegs Jums nepieciešamo informāciju, lai varētu izmantot Tiešsaistes Nodarbinātības Rīku “Key competences for all“. Nodarbinātības Rīks paredzēts pieaugušo apmācībām, palīdzot apgūt prasmes, kas nepieciešamas nodarbinātībai un savas individuālās konkurētspējas uzlabošanai darba tirgū. Apmācībās izmantota inovatīva, IKT orientēta un lietotāja vajadzībām personalizēta apmācību metodika.


Management access
Toolkit access
Access to the Project Management
Access to Toolkit Management


SUPPORTED BY